Google Bu Sefer Yatırım Yaptı

Teknoloji alanında yaptığı başarılı satın almalarla adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz Google bu sefer yatırım yaptı. Google’ın yaptığı yatırım ise, geleceği yönlendirecek teknolojilerden biri olarak adlandırılan artırılmış gerçeklik teknolojisi. New York Times’ın haberine göre, Magic Leap insanların görüş alanına dijital animasyon yerleştiren bir cihaz üzerinde çalışıyor. Projeksiyon ile belli bir alana hologram yansıtmaktan farklı olarak, Magic Leap teknolojisinin yüzünüze doğru koşan bir kaplan, avucunuzda yürüyen filler veya bir kumsalın üzerinde uçan dev bir ispermeçet balinası gibi animasyonlar oluşturabildiği belirtiliyor.

Magic Leap Gerceklik

Normal de Google teknoloji alanında yeni bir şey keşfedildiğinde direk olarak satın almaktan yana. Ancak bu sefer alışılmışın dışında bir karar alarak Magic Leap firmasını satın almak yerine 542 milyon dolarlık yatırım yaptı. Google tarafından yapılan bu yatırımın ardından Magic Leap firmasının değeri ise 2 milyon dolara çıktı. Ancak bazı analistlere göre bu durumun biraz şüpheci olarak görüldüğü, çünkü firmanın piyasada hali hazırda bir ürünün var olmamasından kaynaklandığı yönünde olduğu belirtiliyor. Google’ın yatırımıyla güçlenen Magic Leap ise ortaya çıkan bu şüpheler karşısında açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Magic Leap

Ancak firmanın web sayfasında yer alan videolarda, sınıflarda yüzen denizatları, tren istasyonunda yürüyen astronotlar gibi çıplak gözle görülen zengin animasyonlar yer alıyor. Magic Leap üzerinde çalıştığı teknolojinin çıplak gözle görülebileceğinin altını çizerken, gözlük gerekmeyeceğini ısrarla belirtiyor. Firmanın internet sitesinde yer alan açıklamada ise, “Dijital dünyaya erişim sağladığımız mevcut teknolojiler gerçek dünya ile olan bağımızı kısıtlıyor, hatta bizi ayrı tutuyor” ifadesinin yer alması da dikkatlerden kaçmıyor. Bakalım Google, Magic Leap firmasını ilerleyen günlerde satın alacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status