Google Chrome Mobil Sürümüyle İnternet Kullanımını Azaltacak

Google tarafından geliştirilen web tarayıcısı Chrome mobil platform üzerinde daha az veri tüketimi için düğmeye basmış durumda. Kullandığı arayüz ile çıktığı günden beri kullanıcıların büyük ilgisini çekmeyi başaran Google Chrome şuan dünyanın en çok kullanılan web tarayıcılarından birincisi olarak listenin başında yer alıyor.

Google Chrome

Google Chrome Mobil Sürümüyle İnternet Kullanımını Azaltacak

PC platformları üzerindeki başarısını mobil platform üzerinde de sürdürmek isteyen Google Chrome, mobil sürümünde yaptığı güncellemeyle birlikte veri kullanım boyutunu büyük çapta düşürecek.

Chrome resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamayla, yeni güncellemenin ardından Chrome web tarayıcının veri sıkıştırma ve bant genişliği özelliği sayesinde tarayıcının veri kullanımı %50 düşürüldüğünü ifade etti. Yapılan bu güncellemeyle birlikte artık mobil üzerinde yapılan veri transferi yarı yarıya azalmış olacak. Bu özelliğin faaliyete geçmesi tabii ki kullanıcıların internet kotasının yavaş dolmasına yarar sağlayacak.

Veri kullanım özelliği kullanıcı isteğine göre kullanılabilecek. Eğer bu özellikten yararlanmak istiyorsanız “Chrome ayarlar > bant genişliği yönetimi > veri yönetimini azalt” seçeneğini seçmeyi unutmayınız.

Chrome yeni güncellemeyle birlikte Android platformu için Google Chrome tarayıcısını yayınlamış durumda. iOS platformu içinse yakında yayınlanacak. Eğer sizde yeni güncellemeyle birlikte mobil internet kotasının yavaş dolmasını istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status