Google Chrome Sesli Sekmeleri Uyaracak

Web tarayıcılarından en çok tercih edilen Google Chrome yine rakiplerine nazaran şaşırtıcı bir özellik üzerinde çalışıyor. Google Chrome sesli sekmeleri uyaracak. Çoğumuz internet sitelerinde dolanmaya başladığımızda bir den fazla sekme açma ihtiyacı duyarız. Bazen bu açtığımız sekmelere reklam veya herhangi bir video içeriğinin sesi geldiğinde dikkati verdiğimiz sekmeyi kapatıp onu aramaya başlarız. Bu aramada birçok sekmeyi yanlışlıkla kapattığımız da olmuştur.

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome bu karmaşıklığa son vermek için yeni bir çözüm yolu üretti. Artık farklı sekmeler de çalan sesler hangi sekmeden geldiğini belirten ikonlar sayesinde belirleniyor. Şuan bazı kullanıcılar YouTube üzerinde video dinlediğinde sekme üzerinde bulanan play ikonunu fark etmiş olmalı. Kısa bir süre sonra Google Chrome final sürümünde bu uyarıcı sekmeleri SoundCloud, Vevo, Spotify, Pandora ve benzeri sitelerde aktif edecek.

Google Chrome Sesli Sekmeleri Uyaracak

Google Chrome Sesli Sekmeleri Uyaracak

 Google Chrome’un yeni özelliği sayesinde, sesin hangi sekmeden geldiğini aramakla uğraşmaktan nihayet kurtulmuş olacağız. Ayrıca bu ikonlar sadece video ve müzik siteleri haricinde web kamerası kullanılan sekmelerde uyarılacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status