Google Chrome’da Araç Çubuğu Kurulmayacak

Google Chrome radikal bir karar alarak bundan böyle hiçbir şekilde araç çubukları ve gereksiz uzantılar tarayıcınıza dahil edilmeyecek. Bundan sonra Google Chrome’da Araç Çubuğu kurulmayacak. Chrome bu aldığı kararla tarayıcının güvenliğini üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

toolbar

Bu Görüntüye Son

Google Chrome gerekli gereksiz toolbar yüklemesine izin vermemesi birçok kullanıcıyı hoşnut edecek. Böylelikle istenmeyen araç çubukları yüklenmeyecek ayrıca tarayıcınız daha güvenli ve hızlı açılacak.

Chrome Web Mağazası üzerinde birçok uygulamada bu kararla nasibini almış oluyor. Bununla da sınırlı kalmayacak olan Chrome, web geliştiricilerin geliştirdiği araç çubukları yani toolbar uygulamaları artık hiçbir şekilde Chrome tarayıcı üzerinde çalışmasına izin vermeyecek.

Google Chrome’un aldığı bu kararı eğer Internet Explorer ile Mozilla Firefox tabanlı web tarayıcılarda alırsa, artık internet tarayıcılarında sıkça karşılaştığımız araç çubukları tarih olmuş olacak. Tüm tarayıcılar Chrome’un aldığı kararı almış olursa, bilinçsiz şekilde kurulan programlarla gelen istenmeyen araç çubukları da alınan karardan nasibini almış olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status