Google E-postaları Okuyor

İnternet üzerindeki başarılı servisleriyle tanıdığımız Google’dan çok şaşırtıcı bir sözleşmesi gün yüzüne çıktı. Güncellenen sözleşmeye göre Google E-postaları okuyor. Bir anda ortaya atılan bu iddia birçok teknoloji blogunda büyük bir ilgiyle karşılandı.

Google’ın başarılı mail servislerinden Gmail üzerinden bulunan otomatik kontrol sistemi kullanıcıya gelen e-postaları ve kullanıcıdan giden e-postaları kontrol ediyor. Kısaca belirtmek istersek Google bu servisi üzerinde yaptığınız tüm işlemleri kontrol etmiş oluyor.

Google Gmail

Google Gmail

Bu iddialar karşısında Google’ın verdiği cevap ise pek de iç açıcı değil. Çünkü bu işlem internet sektörünün yıldızı için normal rutin bir işlem olduğundan bahsediyor. Google, bu takibi ise kullanıcıların zararlı yazımların kurbanı olmaması için yaptığını ifade ediyor. Böylelikle kontrol edilen e-poslar üzerinde zararlı yazımlar engellenmiş oluyor.

İnternet devi Google bu kontrolü ne kadar kullanıcıların iyiliği için yaptığını belirtse de, söz konusu mahremiyet olunca kullanıcıların bu duruma tepki vermemesi normal bir durum olarak karşılamayacağını belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status