Google Hangouts Android İçin Güncellendi

Google tarafından hazırlanmış olan ve Google + entegresi bir uygulama Hangouts.. Bu uygulama artık eskisi gibi kullanıcılar tarafından tercih edilmemeye başlamıştı. Bunun nedeni olarak ise uygulamanın kullanıcılarının ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremiyor olmasıydı. Bunun farkına varan Google firması Hangouts için yeni bir güncelleme gerçekleştirdi. Bu güncelleme sayesinde artık kullanıcılar Hangouts uygulamasıyla SMS gönderebilecekler. Hangouts 2.1 olarak adlandırılan güncellemesinden önce Hangouts, kullanıcılarına sadece konuşma penceresi sunuyordu. Yeni güncelleme ise hem SMS hemde konuşmalarını tek bir uygulama sayesinde gerçekleştirebilecek.

Google Hangouts Android İçin Güncellendi

Android’in yeni sürüm 4.4.2’de cihazlar SMS ve Hangouts özelliklerini kullanıcıya farklı uygulamalar altında sunmaktaydı. Google, oluşturduğu yeni güncelleme sayesinde bu özellikleri kullanıcıların tecihine bırakmayı seçiyor. Kullanıcı istediği takdirde tek bir uygulamayla, karşıdan Sms alabiliyor ve Hangouts’ta konuşma yapabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek isteyen kullanıcılar için ise uygulama da hangouts’tan gelen mesajlar yeşil, sms olarak gelen mesajlar ise beyaz renk ile gösteriliyor.

Google Hangouts Android

Google Hangouts Android

Google Hangouts’ta yaptığı bu güncelleme sayesinde kullanıcıya sadece bu özelliği sunmamakta. Bunun yanı sıra uygulama kullanıcıya widget desteği sağlayabiliyor. Bu widget sayesinde kullanıcı aldığı iletileri basit bir şekilde görüntüleyebilmekte. Kullanımı kolaylaştırılan uygulama,basit bir kişi listesi, durum çubuğunda belirginlik, kulağa hoş gelen yeni bir bildirim ve sesli veya videolu çağrı bildirimleri sesi ve kullanım hızında gelişmeler sunuyor. Görünen o ki günceleme sayesinde Hangouts uygulaması artık eskisinden daha çok rağbet görecek gibi.

Google firması, Hangouts uygulamasında gerçekleştireceği güncellemelerin bununla bitmeyeceğini açıkladı. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları noktaları tek tek belirleyecek olan firma bunları kullanıcılarına kademeli bir şekilde gerçekleştireceği güncellemelerle sunmayı planlıyor.

Google Hangouts

Google Hangouts

Hangouts uygulaması sektördeki bilinen diğer haberleşme uygulamalarının varlığı sayesinde ( Facebook vb. gibi ) geri planda kalmış Google uygulamalarından birisiydi. Fakat Google kaybetmeyi pek sevmediği için yaptığı atılımlarla uygulamayı sektörde ön plana çıkaracak gibi gözüküyor. İlerleyen günler bize Hangouts’un Google firması için kötü mü yoksa iyi bir yatırım mı olduğunu gösterecek.

Android için Hangouts uygulamasının güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status