Google Hap Üretimine Geçiyor

Teknoloji üzerine yaptığı çalışmaların ardından, sağlık üzerine yatırım yapmaya yönelen arama motoru Google hap üretimine geçiyor. Şirket, kandaki şeker miktarını gözyaşından ölçen kontak lens projesinden sonra çıtayı biraz daha yükselterek kanserli hücreleri tanıyan hap şeklinde bir cihaz geliştirmeye başladı.

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni projesi nano partiküllerle kaplı bir hapdan oluşuyor. Kan yolu ile hastaya sunulacak hap sayesinde kanserli ya da zararlı hücreler hakkında bilgi toplanacak. Toplanan bu bilgiler ise anında doktora sunularak, tedavi işlemi hızlanmış olacak.

Google Nano Hap

Google Nano Hap

Google X laboratuvarı Yaşam Bilimleri Şefi Andrew Conrad öncülüğünde geliştirilen proje, ABD’de düzenlenen WSJD konferansında ortaya çıktı. Konferansta konuşan Conrad, amaçlarının nano partiküllerden oluşan haplar sayesinde kanserli ya da hasta hücreleri tespit etmek ve bu süreci hızlandırmak olduğunu açıkladı. Ayrıca Conrad, yakın gelecekte hastalıkların nano haplar sayesinde teşhis ve tedavi edilebileceğini belirtiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status