Google İçerik Filtreleme

Dünyanın arama motoru devi olan Google kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor.  Neden bir şeyleri aramak için arama motorlarını tercih ederiz, Aramak istediklerimizi hemen bulmak veya doğru kaynaklardan bilgiler edinmek için arama motorlarını tercih ederiz. Her aradığımızı bulacak diye bir garantisi var mı? Yok! Bazen aradığımızdan fazlasını buluyoruz bazen ise uygunsuz şeyler ile karşılaşıp kapatmak zorunda kalımaktayız. Bu durumdan kurtulmak için Google içerik filtresinden faydalanmayı kim istemez.

Yapmamız gereken sayfaya gitmek.

Açılan sayfa Google güvenli arama filtreleri sayfası.

Resimler ile aramalarınızı artık güvenli hale getirelim.

Resimde görüldüğü gibi Orta yazan seçeneği Yüksek düzeye doğru itiyoruz.

Ardından Güvenli Arama’yı Kilitle diyip Google hesabımız ile giriş yapıyoruz.

google kelime filtre

Google hesabımızla erişim sağladıktan sonra karşımıza Güvenli Aramayı Kilitle  seçeneğini tıklayalım.

google kelime filtre2

Karşımıza Güvenli Arama tüm Google alanlarında kilitleniyor.

İşlem tamamlana kadar karşımıza Güvenli Arama tüm Google alanlarında kilitlendi ekranı gelecek ardın hesabımızdan çıkalım.

Güvenli aramanın çalıştığını nasıl bileceğim?

Güvenli Aramanın bu tarayıcıdan yapılan aramalar için kilitlendiğini belirtmek üzere tüm arama sayfalarının üstüne renkli toplar ekledik. Renkli topların olmaması, Güvenli Arma’nın kilitli olmadığını gösterir. Örnek resim aşağıda.

google kelime filtre3

Not: Tarayıcı geçmişini sildiğinizde tüm yaptıklarınız geçersiz olur tekrar hesabınızla giriş yapıp kaydedip çıkış yapabilirsiniz. Bu işlem daha çok deepfreeze  tarzı programlar kullanan toplu internet hizmeti sağlayanlar için gayet iyi bir seçenek. 

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status