Google Now ile Kullanıcılar Aradıkları Ürünleri Bulabilecekler

Mobil platformun önde gelen işletim sistemlerinden Android için özel olarak hazırlanan sanal asistan Google Now ile kullanıcılar aradıkları ürünleri bulabilecekler. Tüm Google servislerine erişebilen sesli asistan Google Now yeni gelen bir özellik sayesinde, Android kullanıcılarının aradıkları ürünü bulundukları çevrenin yakınındaki mağazalarda da arayarak ürün bulunduğunda kullanıcıya bildirecek.

Yeni özelliğin tam işleyişi ise şu şekilde;

İnternette Google Search uygulaması üzerinde belirli bir ürün arayan kullanıcılar, aradıkları ürünü satan bir mağazanın civarında dolaştıkları anda Google Now kullanıcıya aradıkları ürün hakkında bildirim yolluyor. Kullanıcıya sunulan bildirimde mağaza, ürün ve fiyat hakkında bilgiler yer alıyor. Bu bilgilere ulaşan kullanıcı ise yapacağı tek şey ilgili mağazaya girip aradığı ürünü satın almak kalıyor.

Google Now

Google Now

Son dönemlerde kullanıcıların sesli asistanlara olan ilgisinin artmasıyla birlikte Google bu alandaki en önemli kozu olan Google Now için yeni bir özellik daha eklemeyi ihmal etmedi. Bu yeni özellik ise araç sahiplerini daha çok ilgilendiriyor. Hatta aracını park edipte yerini unutan araç sahipleri için diyebiliriz.

Google Now’ın bu yeni özelliği ise akıllı telefonların sensörleri aracılığıyla çalıyor. Araç içerisinde kullanıcı aracını park edeceği yere geldiğinde, durulan yerin lokasyonu hafızaya alınıyor ve kalabalık alışveriş merkezlerinde yer alan otoparkta bulunan aracı aramaktan sürücü kurtulmuş oluyor.

Bu yeni özelliklerin yanı sıra Google Now,  mevcut bazı özellikleri sesle kontrol edebilme, yeni hatırlatma arayüzü ve birkaç yeniliği daha kullanıcılarının deneyimine kavuştu. Bu sunulan özellikler ilk etapta Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Android İçin Google Arama Uygulaması indir

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status