Google, Öğrencilere Tablet ile Eğitim Verecek

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezi olan teknoloji artık eğitimin de vazgeçilmezi haline gelmekte. Bir süredir eğitim sektörüne yönelen teknoloji devleri tabletler, akıllı tahtalar derken şimdi de eğitim uygulamaları geliştirilmeye başladı. Google’ın bir süredir eğitim üzerinde çalıştığı eğitime yönelik proje kapsamında duyurduğu Google Play Eğitim uygulamaları ile Google, öğrencilere tablet ile eğitim verecek.

google-play-egitim

Google Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan yeni hizmet. Geliştiriciler tarafından hazırlanacak olan uygulamalar okullardaki derslere yönelik olacak. Derslere faydalı olacak uygulamalar okul yönetimine tavsiye edilecek, verilen onay sonrası uygulamalar tabletler yardımıyla Google Play Eğitim bölümünden ücretli/ücretsiz olarak temin edilebilecek.

google-play-egitim-uygulamalari

Ayrıca Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play Eğitim bölümünde eğitici uygulamaların yanı sıra eğitim amaçlı videolarında yer alacağı belirtildi. An itibariyle Amerika’da kullanıma sunulan Google Play Eğitim bölümü yakın zamanda çeşitli ülkelerde de faaliyete geçmesi bekleniyor. Projenin asıl amacıysa çocukların tabletlere olan ilgisini eğitim amaçlı kullanmaya teşvik edici olacağını söyleyebiliriz.

Eğitim İçin Google Play Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status