Google Otomobillere Android Platformu Getirmeye Kararlı

Google otomobillere Android platformu getirmeye kararlı. Geçtiğimiz günlerde ünlü Alman araba üreticisi Audi ile görüşmeler yapan teknoloji devi bu konudaki istikrarını biraz daha genişleterek bir gurup kurdu.

Teknoloji ve Otomobil dünyasının öne çıkan isimlerinden ve tüketicilerin yakından tanıdığı markaların yer aldığı Open Automotive Alliance adı altında bir gurup oluştu. Google’ın başı çektiği gurupta General Motors, Audi, Honda ve Hyundai gibi otomobil üreticilerinin yanı sıra grafik işlemcileri ve yonga üretimi ile tanıdığımız Nvidia yer alıyor.

Open Automotive Alliance

Open Automotive Alliance

Google oluşturduğu bu gurup ile Android işletim sistemini araç içi eğlence sistemlerinde kullanmaya başlayacak. Open Automotive Alliance adı verilen bu gurupla Google, otomobillere Android platformunu getirmeye kararlı teknoloji ve otomobil endüstrisi liderlerinden oluşan küresel bir grup oluşturarak karşımıza çıkmış oldu.

Gurubun hedefi ise günümüzde yoğunlaşan otomobillerin gelişen teknoloji ile daha güvenli, daha sorunsuz ve herkes için daha sezgisel arabaların gelişmesi için hedeflenen ortak bir ittifak oluşumu olduğu ön plana çıkıyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda teknoloji ve otomobil şirketlerinin bir araya geldiği bu gurup Android platformundan nasıl faydalanacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status