Google Play için PayPal ile Ödeme Devrede

Android platformun yakından tanıdığı eski adıyla Android Market olan Google’ın Android platformlar için geliştirdi uygulama geliştirme ve dağım platformu olan Google Play için PayPal ile ödeme devrede. Goolge, 4.8.19 numaralı güncellemeyle duyurduğu Google Play uygulama mağazası üzerinden kredi ve hediye kartının yanı sıra PayPal ile ödeme dönemini devreye soktu.

Avusturya, Belçika, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık gibi ülkelerin yer aldığı PayPal ile ödeme sisteminde maalesef Türkiye yer almıyor.

Google Play 4.8.19 Versiyon

Google Play 4.8.19 Versiyon

Yukarıda belirtilen 12 ülke üzerinden Google Play’de PayPal ile ödemelerinizde uygulamalar, kitaplar, filmler, müzikler, oyunlar, TV programları ve diğer dijital içerikleri satın alımında tercih edebileceksiniz. İlk etapta 12 ülkenin yer aldığı listenin ileriki günlerde artış sağlaması bekleniyor.

Google Play için gelen güncellemede PayPal ile ödemenin yanı sıra arayüz değişikliklerinde göze çarptığını görüyoruz. Bunlardan biriside ana ekranda yer alan yan tarafa doğru açılan menüde durum çubuğu şeffaf olarak karşımıza çıkmış olması ile birlikte yorum ve değerlendirme kısmında renklendirmelere yer verilmesi de ön plana çıkmış oluyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status