Google Play Yenileniyor

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarların vazgeçilmezi haline gelen Android işletim sistemi için yapılan değişikliklerin kısım kısım cihazlara yayılmasının ardından Google son olarak Andorid fanlarına büyük bir sürpriz ile geliyor. Aslında Google ilk olarak Andorid kullanıcılarına sürprizi Andorid L ile birlikte tanıtılan Material Design tasarımızda bundan sonraki süreçte Andorid platformlarında farklı görüntülerin çıkacağını bildirmişti.

Google Play Materyal Tasarım

Google Play Materyal Tasarım

Beklenen anın geldiğini belirten bir görsel yabancı kaynaklardan elimize geçti ve bu görsele bakıldığında Andorid cihazların uygulama mağazası Google Play yenileniyor. Material Design tasarımına uyarak baştan tasarlanan Google Play Store mağazasının ilk göze çarpan tarafları ise uygulama görsellerinin ön planda yer aldığı ve mağazada yer alan uygulamanın daha dikkat çekici bir şekilde sergilendiğini görmekteyiz.

Google Play Material Design

Google Play Material Design

Şu anki tasarımı ile kusursuz olarak hizmet sunan Google Play Store mağazası Material Design tasarımı ile daha da mükemmel olacağını görselle baktığımızda hissede biliyoruz. Google Play‘in yeni tasarımı hakkında henüz görselden fazla pek bir bilgi yer almıyor. Fakat yeni tasarımın beta aşamasında olduğu ve ufak tefek kaydırma sorunların yanı sıra önümüzdeki günlerde resmi olarak görücüye çıkabileceği tahmin ediliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status