Google Plus Aktif Kullanıcı Sayısını Arttırdı

Günlük internet kullanım hayatımızda ayrı bir boyut taşıyan sosyal paylaşım platformlarına katılan Google plus aktif kullanıcı sayısını arttırdı. Geçtiğimiz günlerde devreye giren Google+ Communities özelliği sayesinde hayalet kasaba görünümünden kurtulan Google+ hızlı bir büyüme orana yakaladı.

google-plus-vic-gundotra

Vic Gundotra

Google+’ın başında yer alan kıdemli başkan yardımcısı Vic Gundotra, yaptığı açıklamada Google’ın sosyal paylaşım platformu olan Google+’ın 235 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını belirtti. Fakat söz konusu olan 235 milyon kullanıcı artışın içerisinde Google Play üzerinden +1′leyenler,  Gmail üzerinden Hangout servisine bağlananlarda yer alıyor.

Google’ın sosyal paylaşım platformu olan Google+’ın yayın akışı içerisinde paylaşım yapan aktif kullanıcı sayısı ise 135 milyona ulaşmış durumda. Ancak bu rakamın Google hesabını Google+ hesabına yükselten 500 milyon kullanıcı sayısına göre 135 milyon kullanıcı sayısı az olduğunu belirtmek gerek.

Bir zamanların hayalet kasabası olarak adlandırılan Google+’ın şu aralar hızlı bir yükseliş içerisinde olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status