Google Songza’yı Satın Aldı

Son zamanda kullanıcıların en büyük ilgi odağı olan uygulama kategorisi şüphesiz çevrim içi müzik uygulamaları olduğunu yinede belirtmek isteriz. Çevrim içi müzik servisleri büyük bir pazar haline gelmişken teknoloji şirketlerine de yeni bir pazar doğmuş oluyor. Son olarak Google hakkında geçtiğimiz günlerde çevrim içi müzik sektörüne giriş yapacağından bahsetmiştik bu girişte alanında popüler olan Spotify uygulamasını satın alabileceğini sizlere buradaki yazımızda aktarmıştık.

Google Songza’yı Satın Aldı

Songza

Songza Google’ın Oldu

Apple’ın Beats‘i satın almasından sonra çevrim içi müzik sektörüne adım atmakta kararlı olan Google, Spotify yerine kullanıcının ruh haline göre müzik önerisinde bulanan Songza’yı satın aldığını açıkladı. Böylelikle Google’ın çevrim içi müzik sektörüne gireceği iddialar doğru çıkmış oldu. Taraflar arasında gerçekleşen satın almanın ardından merak edilen sorulardan bir tanesi ise Google’ın Songza’ya ödeyeceği ücret. Ancak taraflar arasında gerçekleşen satın almanın detayları henüz açıklanmadığı için Songza’ya ödenen ücretin merak konusu olduğunu belirtmek isteriz.

Songza Android

Songza Android

Ortalama her ay küçük veya büyük çaplı bir satın alma ile karşımıza çıkan Google son olarak bünyesine Songza’yı katarak çevrim içi müzik sektörüne adım atmış oldu. Songza ile beklentiler şuan için mevcut yapısın olan kullanıcıya özgü müzik listelemeye devam edeceği ve ileri günlerde yeni listeleme seçeneklerin gelebileceğini hatta mevcut listelerin Play Music ve YouTube üzerinde de kullanımı söz konusu olabileceğini belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status