Google, Spotify’ı Satın Alabilir

Apple, iTunes Music Store ile olan dahili bağlantıları, internet üzerinden tek tıklama ile müzik ve videolara önizleme yapılabilmesini ve satın alınabilmesini sağladığı platform ile şüphesiz dijital müzik alanında lider. Bu durum karşısında Google, Apple’ın gerisinde kalmamak için çevrim içi müzik sektörüne giriş yapacağı haberleri teknoloji bloglarında yer almaya başladı.

Google, Spotify’ı Satın Alabilir

Apple geçtiğimiz günlerde Beats Electronics ile ilgilendiğini sizlere buradaki yazımızda belirtmiştik. Tarafların anlaşma sağlaması ile Beats Music kullanıcılarını da kendine bağlayan Apple, dijital müzik sektöründe tekele doğru gidip gitmeyeceği Google tarafından atılacak adama bağlı.

Google, bu aşamada en büyük rakibi olan Apple’ın gerisinde kalmayarak New York Post’un haberine göre Spotify veya Pandora firmalarını almak için çalışmalar sürdürdüğünü belirtiyor. Şuan için Google’ın kendi müzik servisi olmaması ile bu alan en müsait olan servis ise Spotify firmasının satın alınması olarak gözüküyor.

Google Spotify

Google Spotify

Spotify firması Google tarafından satın alınması durumunda Android kullanıcıları için oldukça büyük bir avantaja dönüşeceğini belirtmek isteriz. Çünkü Spotify eğer Google’ın olursa gelecek Android sürümlerinde Spotify uygulaması sisteme entegre olarak çalışması an meselesi olduğunu söylemek isteriz.

Şuan için bu kaynakları söylenti olduğunu var sayarsak ileri zamanda Google ile Spotify arasındaki yakınlaşmanın bu şekilde ilerlemesinin makbul olduğunu tahmin ediyoruz.

Yorumlar

  1. Samimi Blog 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status