Google Sürücüsüz Otomobilini Duyurdu

Google, bir süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil projesi meyvelerini vermeye başladı. Sergey Brin başkanlığında yönetilen Google X ekibi tarafından geliştirilen sürücüsüz otomobil resmi olarak tanıtıldı. Günlük yaşantımızdaki otomobillerden çok farklı olan bu araç iki kişi taşıyabiliyor.

Google Sürücüsüz Otomobilini Duyurdu

Hiçbir sürücüye ihtiyaç duymayan otomobilin, diğer otomobillerden diğer bir farkı ise araç içerisinde debriyaj, fren ve gaz pedalı yer almaması. Test sürecinden geçen sürücüsüz otomobil saatte 40 km hızla gidiyor.

Google Otomobil

Google Otomobil

İki kişilik olarak tasarlanan sürücüsüz otomobilin görünümü ise kaplumbağayı anımsatıyor. Sürücüsüz bir seyahat vizyonuyla tasarlanan otomobil ilk olarak Mountain View civarında test sürüşlerine başlayacak. Saatte 40 km hızı aşmayacak olan sürücüsüz otomobil, herhangi bir arıza durumunda her iki yolcu koltuğuna yerleştirilmiş direksiyon ve fren sistemlerinden yararlanılabilecek.

Google, duyurduğu sürücüsüz otomobilinin seri üretime geçip geçmeyeceğini belirtmekten kaçınırken, mevcut sürücüsüz otomobilin prototip olduğunu ve gelişim sürecine devam edileceğini belirtiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status