Google Termostat Üreticisi Nest’i Satın Aldı

Teknoloji ve yazılım üzerine satın almalar gerçekleştiren Google bu sefer termostat üreticilerinden Nest firmasını satın aldı. Teknoloji devi bu seferki yatırımını farklı noktada işlev gören Nest firmasına 3,2 milyar dolar ödeyerek bünyesine katmış oldu.

nest-thermostat-google

Google Termostat Üreticisi Nest’i Satın Aldı

Gerçekleşen satın almanın ilginç bir noktasıysa Nest firmasının kurcusu iPod’un mucidi Tony Fadell tarafından kurulan dünyanın ilk akıllı termostat üretici olması. Google gerçekleşen satın almayı resmi olarak yayınlandığı makalede doğruladı. Ayrıca gerçekleşen satın alma hakkında Google’ın kurucularından ve CEO’su Larry Page mutluluğunu şöyle ifade etti;

”Hali hazırda satın alabileceğiniz harika ürünler yapıyorlar; enerji tasarrufu yapan termostatlar ve aileyi güvende tutan duman alarmları… Bu tecrübeyi daha çok ülkede daha çok eve sokmak ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok heyecanlıyız!”

Larry Page’in sözlerine karşı Nest CEO’su Tony Fadell şu ifadeleri kullandı;

”Şirketimizin Google bünyesine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki süreçte Google çatısı altından daha güvenilir ve günlük hayatımızı kolaylaştıracak cihazlar üretmek için biz Nest olarak çaba sarf etmeye devam edeceğiz.”

İki taraftan da doğrulanan satın almayla birlikte Nest firması bundan sonraki faaliyetlerini yine Tony Fadell ile sürdürmeye devam edecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status