Google’ı Tutabilene Aşk Olsun

Dünyanın arama motoru devi Google’ı tutabilene aşk olsun. Dünyanın en değerli markaları arasında bu yıl ikinci sıraya yükselen Google, 2013 yılı 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Google’ın değeri yalnızca bir çeyrek yıl içerisinde 17 milyar dolar artış sağlandığı belirtildi.

Google CEO'su Larry Page

Google CEO’su Larry Page

Cuma günü borsa açılışında 970 dolar olan Google hisseleri, yüzde 13.8’lik bir artışla 1011,4 dolara yükseldi. Google’daki büyük artışın diğer internet şirketlerine de yansıdığı görüldü. Facebook yüzde 4.4’lük bir artış sağlarken, Amazon’un hisselerinde de yüzde 3.4’lük bir artış yaşandı. Hisse fiyatı 2004 yılında 85 dolar, pazar değeri de 23 milyar dolar olan Google’ın bugünkü değeri 334 milyar dolar olarak tarihe yerini yazdı.

Google’ın bu hızlı büyümesine rol açan faktörlerin ise şubat ayı içerisinde gelişen yeni politikaların rol aldığı söyleniyor. Bu faktörlerse reklamcılara sunulan ve mobil cihazlarda pazarlama yapmayı kolaylaştıran hizmet, YouTube üzerinden elde edilen reklam gelirlerindeki yüzde 75’e varan artış, Google Chrome tarayıcısı ve Google Maps hizmetinin etkili olduğu analistler tarafından belirtildi.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status