Google’ın Akıllı Saat Prototipi Ortaya Çıktı

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte günümüzde pek kullanılmayan kol saatlerinin yerini artık akıllı saatler almaya başlıyor. Sony, Apple ve Samsung’un ardından teknoloji devi Google’ın akıllı saat prototipi ortaya çıktı.

Google, 2013 yılında Android akıllı saat üreticisi WIMM Labs’i satın alarak akıllı saat sektörüne dahil olmuştu. Bu satın almanın ardından Google’dan beklenen akıllı saat bir türlü gerçekleşmesede, Motorola’nın Google bünyesinde olduğu dönemde bir akıllı saat prototipine ait fotoğraflar ortaya çıktı.

google-motorola-akilli-saat

Google Watch

Android Police sitesi tarafından yayınlanan habere göre, Google’ın 2013 yılı içerisinde satışa sürmeyi hedeflediği akıllı saatin adı ise Google Watch olarak düşünüldüğü belirtiliyor. Yayınlanan akıllı saat prototipine bakıldığında kauçuk bir kayış ve kapasitif dokunmatik ekran ön planda çıktığı görülüyor.

Motorola ile birlikte geliştirilen akıllı saat prototipi, Google’ın Motorola’yı Lenovo’ya satma kararı almasıyla birlikte projenin iptal edildiği tahmin ediliyor. Sesli komotlar, üç bit uygulamalar, egzersiz uygulamalardan oluşacak akıllı saatin Android işletim sistemiyle çalışacaktı.

Google, Motorola ile gerçekleştirmeye çalıştığı akıllı saat projesi gerçekleşmesede, 2014 yılında düzenlenecek olan Google I/O’da bir akıllı saat tanıtacağı söyleniyor. Bakalım teknoloji devinin bu yıl tanıtacağı akıllı saat uzun bekleyişe değecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status