Google’ın Yüzü Android ile Gülüyor

Mobil cihazların işletim sistemini elinde bulunduran Android işletim sistemi, son yapılan araştırmalara göre piyasanın yüzde 80‘ini eline geçirmiş durumda. Araştırma şirketi IDC’nin paylaştığı son verilere göre Google’ın yüzü Android ile gülüyor. Sektörün güçlü üreticileri Apple ve Samsung gibi önde gelen firmaların satışlarında azalma görülse de Google’ın yüzü tablet bilgisayarlar sayesinde gülüyor.

Android Cihazlar

Android Cihazlar

Son çeyreğe ait istatistikler paylaşılması ile küresel çapta tablet piyasasının yüzde 11.5 büyüyerek 53.8 milyon satış rakamına ulaştığı açıklandı. Tablet sektöründe liderliği elinde bulunduran Apple ise geçen yıla göre 29.2 olan satış oranı bu yıl 22.8’e geriledi. IDC, kesin rakam vermese de geriye kalan rakamın Android işletim sistemine ait olduğunu belirtiyor. Windows’un ise tablet piyasasında belirsiz kaldığını belirtti. Samsung’un ise geçen yıla göre 19.3 olan satışları bu yıl yüzde 18.3’e geriledi. Üreticiler arasındaki durgunluk devam ederken Google’ın ise Android ile mobil pazarda üstünlüğü yüzde 80’le devam ediyor.

Müşteri Memnuniyetinde Amazon Birinci

IDC tarafından yapılan diğer bir açıklama ise Apple’ın müşteri memnuniyeti konusunda Amazon’un gerisinde kaldığı yönünde. Apple’ın müşteri memnuniyeti puanı 824’te kalırken Amazon ise 827 puana yükselerek birinci sıraya çıktı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un müşteri memnuniyet puanı ise 821 ile üçüncü sırada kaldı.

Yorumlar

  1. enes 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status