Green Throttle Games’i Google Satın Aldı

Google, geçtiğimiz günlerde robot teknolojisine çok büyük bir önem vererek bu alanda istikrarlı ve kararlı robot teknoloji şirketlerini satın alarak bünyesine katmıştı. Bunun yanı sıra akıllı ev aletleri üreticilerinden Nest firmasına da talip olduğunu belirtmiş ve daha sonra satın almıştı.

Green Throttle

Green Throttle

Son zamanlarda yaptığı sürpriz satın almalara bir yenisini daha ekleyerek, oyun kumandası üreticilerinden Green Throttle Games’i Google satın aldı.  Bu satın almanın ardından popüler arama motoru devi oyun kumandası üretimine de el atmış oluyor.

Gerçekleşen satın alma karşısında Google bir açıklamada bulunarak, Green Throttle Games’in satın alındığını resmi olarak doğruladı. Fakat oyun kumandası üreticisine ne kadar ödeme yaptığı ve ne tür bir proje odaklandığı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Ancak söylentilere göre Google, 2014 yılı içerisinde oyun odaklı bir set üstü proje öne süreceğini ve proje kapsamında Green Throttle Games’in üzerinden faydalanacağı tahmin ediliyor.

Green Throttle Arena

Green Throttle Arena

Android işletim sistemi üzerinde çalışabilen oyun kumandası, bundan sonraki süreçte Google çatısı altında TV set üstünün yanı sıra oyun konsolu olarak karşımıza çıkacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status