GTA 5’in ilk Gün Satış Geliri Dudak Uçuklatıyor

Tarihin en pahalı oyunlarından GTA 5’in ilk gün satış geliri dudak uçuklatıyor. İlk günün hasılatı 800 milyon dolar. Açık dünya oyunlarının başında gelen aksiyon dolu oyun bu yıl en merak edilen oyunlardan bir tanesiydi. Çıkış tarihinin gelmesiyle raflardaki yeri alan GTA 5’in ilk gün hasılatı 800 milyon dolar olarak belirlendi. Beklentileri kat kat aşan bir rakamı yakalayan GTA 5, Call of Duty oyunun rekorunu diskalifiye etti.

GTA 5 Rekora Gidiyor

GTA 5 Rekora Gidiyor

Yapımcı şirket RockStar oyunun daha ilk günde aldığı başarıyla oyunun maliyetinden 3 katı gelir elde etmiş oldu. Oyunun PC versiyonun olmamasına rağmen bu kadar gelir elde etmesi şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Dev bütçesiyle oyun severleri kendine hayran bırakan GTA 5’in gelirlerin daha da artacağa bekleniyor.

Ayrıca analistlerin GTA 5 hakkında yorumlarına bakıldığında rakamın daha başlangıç olduğunu anlayabiliyoruz.

Hudson Square Research araştırma şirketinden Daniel Ernst oyun hakkında analistiyse oldukça ilgi çekici.

GTA V, en son oyunun bir yılda elde ettiği başarıyı bir günde tekrarlamış gibi görünüyor

Benchmark Company analisti Mike Hickey ise GTA 5 hakkında analistiyse şu şekilde;

Mart 2014’e kadar 23 milyon satış rakamı bekliyoruz ve bu tahmini değiştirmeyeceğiz. İlk günde 800 milyon dolar gelir inanılmaz

İki şirket tarafından yapılan analistlere bakıldığında GTA 5’in bu yıla ve önümüzdeki yıla damga vuracağını söyleyebiliriz. Yeni gelişmelerle tekrar sizlerle olacağız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status