Günün Trend Konuları Artık Facebook’ta

Sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter’ın popüler özelliklerinden birisi olan günün trend konuları artık Facebook’ta. Twitter kullanıcıları Trending Topic özelliği sayesinde o anki popüler olan konuları sosyal paylaşım platformu üzerinden takip etme imkanı buluyor. Twitter’ın ardından Facebook’ta popüler konuları kullanıcılarının karşısına çıkarmış olacak. Haber akış sayfasında Trending adıyla yer alacak olan bu özellik Facebook üzerinde popüler olan konuları kullanıcılara göstermeye başlayacak.

Facebook Trending

Facebook Trending

Sosyal paylaşım devi Facebook, yeni ekleyeceği bu özellik Twitter’ın pek hoşuna gitmeyeceğe benziyor. Çünkü bir süre önce popüler mikroblog sitesi Twitter’ın diğer bir popüler özelliği olan hashtag, Facebook tarafından kullanılmaya başlamıştı. Bu özelliğin ardından Trending özelliğinin hayata geçmesi iki sosyal paylaşım platformunun arasındaki dengeyi bozacağa benziyor.

Facebook yaptığı açıklamanın arından “Trending” bölümü ilk olarak ABD, İngiltere, Kanada, Hindistan ve Avustralya’daki kullanıcılarının kullanımına sunacak. Test sürecinin ardından zamanla “Trending” bölümü tüm ülkelerde görülmeye başlayacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status