Hacker’ların Son Kurbanı Dropbox Oldu

Bu yıl içerisinde teknoloji dünyasında yaşanan en büyük skandalların başında gelen iCloud saldırısı ile Hollywood şehrinin ünlü yıldızları Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst ve Kate Upton gibi isimlerin yer aldığı 20 den fazla iCloud hesabı ele geçirilmiş ve bu hesaplarda yer alan onlarca çıplak fotoğraflar 4Chan, Reddit ve Imgurl gibi fotoğraf paylaşım sitelerinde paylaşılmıştı. iCloud üzerinde yaşanan bu saldırı bir anda tüm dünyanın dikkatini çekmiş ve gündemin bir numarası olmuştu.

Dropbox Hack

Dropbox Hack

iCloud saldırısının ardından bir saldırı haberi de geçtiğimiz günlerde Snapchat isimli mesajlaşma uygulamasından gelmişti. Snapchat üzerindeki saldırı iCloud saldırısı kadar dikkatleri bir anda üzerinde çekmese de uygulamadan çalınan verinin boyutu ise korkunçtu. Snapchat’e yapılan saldırıda 100 binden fazla fotoğraf ve videonun yer aldığı 13 GB verinin ele geçirildiğini buradaki yazımızda duyurmuştu.

Dropbox Pro

iCloud ve Snapchat üzerinde yaşanan bu saldırının ardından bugün ise yeni bir saldırı haberi teknoloji bloglarına bomba gibi düştü. Hacker’ların son kurbanı Dropbox oldu. Bulut depolama servisine yapılan saldırıda 7 milyon Dropbox hesabının ele geçirildiği pastebin adlı internet sitesi tarafından belirtildi. Yaşanan hack olayı hakkında açıklama yapan Dropbox yetkilileri ise, hesapların üçüncü parti programlar aracılığı ile ele geçirildiğini ve çalındığı iddia edilen hesapların şifrelerinin geçersiz olduğunu söyledi. Ancak ele geçirildiği iddia edilen hesaplar içerisinde birçok ünlü isimin hesabı olduğu ve bu hesaplar içerisinde ünlülerin çıplak fotoğrafları da olduğunu iddia eden bilgisayar korsanları, Bitcoin karşılığında bu fotoğrafları internet sitelerinde paylaşacakları söyleniyor. Buradan okurlarımıza bir tavsiyede bulunarak, eğer bir Dropbox hesabına sahipseniz şifre değişikliğine gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status