Hangi Konsol Ne Kadar Sattı

Konsol deyince akıllara Sony’nin PlayStation’u Microsoft’un ise Xbox oyun konsolları geliyor. Her iki şirketin yeni nesil oyun konsolu adı altında piyasaya sürdüğü PlayStation 4 ve Xbox One konsollarından hangisinin daha çok sattığını merak ediyor musunuz? Eğer merak ediyorsanız hangi konsol ne kadar sattı diye bu yazımızı okumaya devam edin. Oyun analiz mecralarından VGChartz’ın paylaştığı istatistiklere göre her iki yeni nesil oyun konsolunun satış rakamlarını öğrenmiş olacağız.

PlayStation 4 ve Xbox One

PlayStation 4 ne kadar sattı?

Site tarafından yapılan açıklamada, Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, satışa sürüldüğü zaman süresince son bir yılda toplam 15.087.310 adet sattığı belirtilirken ayrıca konsolun exclusive ve diğer oyunlarında 60 milyon satış barajını geçtiği belirtiliyor.

Xbox One ne kadar sattı?

Yazılım devi Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One’ın satış rakamına gelince, piyasaya sürüldükten itibaren son bir yıl içerisinde 8.061.170 adet satış gerçekleştirdiği belirtiliyor. Xbox One’ın oyunları ise 30 milyon satabilmiş.

Son olarak PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği satış rakamlarına bakıldığında PlayStation 4’ün ezeli rakibi Xbox One karşısında eski konsollarda olduğu gibi bir kez daha ezici bir üstünlüğe sahip olmasına tekrar tanık oluyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status