Sunucu

Harika Bir Minecraft Sunucusu Oluşturmanın Beş Adımı

Minecraft, çeşitli Minecraft sunucularında dünya çapında sayısız hayran tarafından oynanan popüler bir oyuna dönüştü. Minecraft sunucu barındırmaya başlamayı planlıyorsanız, sunucunuzu diğerlerinden farklı kılmak için bazı önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

İlginç bir tema geliştirin

İdeal sunucuyu yapmak söz konusu olduğunda bir tema seçmek çok önemlidir. Dünya çapındaki oyuncular arasında hangi temaların popüler olduğunu bulmak için biraz araştırma yapmak önemlidir. Daha fazla oyuncunun keyif alabileceği çeşitli temalar eklemek de mümkündür. Temalarla ayrılmış dünyalar, oyundaki esneklik sayesinde sunucunuza daha fazla oyuncu indirme şansınızı artıracaktır.

sunucu kiralama

İyi bir sunucu muhtemelen paraya mal olur, ancak harika bir Minecraft sunucusu barındırmak istiyorsanız gerekli olacaktır. Bilgisayarınız muhtemelen sizi ve birkaç arkadaşınızı destekleyebilir, ancak yüzlerce kişiden oluşan bir topluluğa sahip olmak istiyorsanız, 7 gün 24 saat iyi performans gösteren bir sunucuya ihtiyacınız var. Bunlar pahalı olabilir, ancak kuracağınız iyi bir arayüze sahip olursunuz ve müşteri hizmetleri sorunları ortaya çıktıkça ve ortaya çıktıkça çözmenize yardımcı olur. Sunucunuz belirli bir popülerlik düzeyine ulaştığında kendi alan adınızı satın almak da iyi bir fikirdir.

Unutulmaz bir yumurtlama alanı tasarlayın

Oyuncuların sunucunuza katıldıklarında göreceği ilk şey, yumurtlama alanınızdır. Yaratıcı ve çekici bir spawn alanına sahip olmak, sunucunuzla ilgili ilk izlenimleri olduğundan, oyuncuların sunucunuzu keşfetme şanslarını artıracaktır. Sunucu kuralları, spawn alanındaki işaretlere yerleştirilebilir veya kullanıcıların sunucuda oynamadan önce sunucu kurallarını okumasını sağlamak için bir eklenti yüklenebilir.

Eklentilerinizi seçme ve yükleme

Ne tür bir sunucu istediğinizi anladıktan sonra, bazı eklentiler yüklemeniz gerekir. Oyuncular için güvenli ve kullanışlı hale getirmek için her sunucunun sahip olması gereken birkaç temel eklenti vardır. Bu, Minecraft sunucusunu barındırmayı çok daha kolay hale getirir.

PermissionsEx: Size oyuncular için izinler oluşturma yeteneği verir. Eski ve yeni oyuncular için sunucu üzerinde oynama imkanı verecek üye grupları ve misafir grupları oluşturabilir ve sorumlu olacak kişiler için admin grubu oluşturabilirsiniz. Gereksinimlerinize bağlı olarak başka gruplar da oluşturabilirsiniz.

Temel Bilgiler: Bunlar, herhangi bir sunucu için temel gereksinimlerdir. Essentials Spawn, sunucunuzu kurmak ve ayrıca yeniden doğma alanlarınızı atamak için şiddetle tavsiye edilir. Metin biçimlendirme için Essentials Chat başka bir güvenilir seçenektir.

WorldEdit: Alışmak biraz zaman alır, ancak boşlukları ve yapıları hızlı bir şekilde silme ve ekleme yeteneği ile çok yardımcı olur. Hatta kopyala yapıştır seçeneği bile var.

reklam

Yukarıdaki tüm adımlar tamamlandıktan sonra, Minecraft forumlarında sunucunuzun reklamını yapmaya başlamalısınız. Reklamcılık için ilk önceliğiniz resmi Minecraft forumu ve ardından diğerleri olacaktır. Çekici özel başlıklar tasarlayarak ve bir dinleyici yükleyerek forum kullanıcılarına bakabilecekleri bir şey verin. Bir dinleyici, sunucunuza oy veren kullanıcıları, onlara oyun içi para ve öğeler vererek ödüllendirir.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,