13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Genel

Herkesin Gaza Gelip Aldığı Squid Token’ın Büyük Vurgunu

Herkesin Gaza Gelip Aldığı Squid Token'ın Büyük Vurgunu

Kripto para dolandırıcılığına bir yenisi eklendi. Son günlerin popüler dizisi Squid Game‘den esinlenilerek bir token oluşturuldu.Diziyle resmi bağı bulunmayan projeye on binlerce kullanıcı para yatırdı.

Proje “Token kazanmak için oyna” diye tanıtılırken para kazanmak için web sitesi üzerinden squid game oyunları oynatılacağı söylendi. Geçtiğimiz hafta sadece birkaç cent olan Squid tokenı ilk olarak 50 dolara ardından hızla 3 bin dolara yükseldi. Ancak bu yükseliş çok uzun sürmedi. Fiyat yeniden aynı hızla 1 centin altına indi.Projenin internet sitesi ve sosyal medya hesapları kapatıldı.

Arkasında kim olduğu bilinmeyen token bir anda sıfırlanarak yatırımcısına hayal kırıklığı yaşattı. Kullanıcıların parası dakikalar içinde buhar oldu. Squid Token için daha önce sık sık dolandırıcılık uyarıları yapılmıştı. En büyük nedeni ise Token’ın satılma özelliği olmamasıydı. Yani bu tokenı alanlar parasını çekemiyordu.Proje üzerinden yapılan vurgunun 3,3 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Yeni Yazılar

Güvenlik Danışmanlığı ve Firewall Önerisi: Interkom Sistemimizdeki Güvenlik Durumu Hakkında Bilgilendirme

admin

Cat5 ve Cat6 Kablo Arasındaki Farklar Nelerdir?

admin

Türkiye’de satılan İsrail ürünleri malları ve markaları tam liste 2023 Güncel boykot listesi

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı