Hotfile Kepenk Kapattı

Dosya paylaşım hizmeti sunan Hotfile kepenk kapattı. Bir döneme damga vuran dosya paylaşım platformları çıkan yasalar gereği bir bir kapanmaya başladı. Bunlara son olarak Hotfile telif haklarına haykırı davrandığı gerekçisiyle kapanma kararı aldı.

hotfile-kapatildi

Amerikalı film stüdyoları tarafından davalı duruma düşen Hotfile’ın sahibi Anton Titov, açılan davalar sonucu tazminat ödemeye mahkum edildi. Anton Titov ise dava sonucunu kabul ederek film stüdyolarına tazminat olarak 80 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Davalı bir dosya paylaşım servisinin de son noktaya geldiğini belirtelim.

Geçtiğimiz günlerde bu sefer P2P paylaşımının kralı olarak görülen popüler Torrent paylaşım devi “isoHunt Kepenk Kapattı” konu başlıklı yazımızı sizlere paylaşmıştık. Bu haberin ardından internet medyasında gezinen fısıltı haberlerinde isoHunt ardından hangi dosya paylaşım servisinin kapanacağı merak ediliyordu. Çok geç kalmadan yakından tanıdığımız dosya barındırma sitesi Hotfile’ın kapanmasının an meselesi olduğu, bugün sitenin giriş ekranında yapılan duyuru ile Hotfile’ın kalıcı olarak kapandığını belirtelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status