13.5 C
İstanbul
29/11/2023
SunucuWordpress Dünya

IBM Information Server 8.X (DataStage): Paralel Transformatör Aşaması Özellikleri

DataStage: Transformatör Aşaması Nedir?

DataStage, verileri veri ambarına veya veri marketlerine yüklemek için birkaç aşama sağlar. Genel, Veritabanı, Geliştirme ve Hata Ayıklama, Dosya, İşleme, Gerçek zamanlı vb. olarak sınıflandırılan aşamalar ve trafo aşaması bir işleme aşamasıdır. Yürütme modu, Bölümlemeyi koru gibi farklı seçenekleri keşfedeceğiz.

Aşama özellikleri Gelişmiş sekmesi:

Gelişmiş sekmesinde, aşağıdaki seçenekler ayarlanabilir.

  • Yürütme Modu. Sahne, paralel modda veya sıralı modda yürütülebilir. Paralel modda veriler, Yapılandırma dosyasında belirtilen kullanılabilir düğümler ve Gelişmiş sekmesinde belirtilen herhangi bir düğüm kısıtlaması tarafından işlenir. Sıralı modda veriler, iletken düğüm tarafından işlenir.
  • birleştirilebilirlik modu. Bu, varsayılan olarak Otomatik’tir; bu, WebSphere DataStage’in paralel aşamaların altında yatan operatörleri birleştirmesine izin verir, böylece bu aşama türü için mantıklıysa aynı işlemde çalışırlar.
  • Bölümlemeyi koru. Bu ayarlandı Yaymak varsayılan olarak, bu bölümlemeyi önceki aşamanın ayarladığına göre ayarlar veya temizler. Ayrıca seçebilirsiniz Ayarlamak veya Temizlemek. seçerseniz Ayarlamaksahne bunu isteyecektir sonraki aşama bölümlemeyi korur olduğu gibi.
  • Düğüm havuzu ve kaynak kısıtlamaları. Paralel yürütmeyi düğüm havuzuna veya havuzlara ya da kaynak havuzuna veya kılavuzda belirtilen havuzlara sınırlamak için bu seçeneği belirleyin. Kılavuz, Yapılandırma dosyasından doldurulan açılır listelerden seçim yapmanızı sağlar.
  • Düğüm haritası kısıtlaması. Tanımlanmış bir düğüm haritasındaki düğümlere paralel yürütmeyi kısıtlamak için bu seçeneği belirleyin. Metin kutusuna düğüm numaralarını yazarak veya Kullanılabilir Düğümler iletişim kutusunu açmak için gözat düğmesini tıklatarak ve oradan düğümleri seçerek bir düğüm haritası tanımlayabilirsiniz. Bu aşama için etkin bir şekilde yeni bir düğüm havuzu tanımlıyorsunuz (Yapılandırma dosyasında tanımlanan tüm düğüm havuzlarına ek olarak).

Özellikleri Yedek Anahtar Sekmesi:

Kaynak türü alanını şu şekilde seçin: Düz bir dosya veya DB Sırası

Transformatör aşaması: Giriş sayfası

Bölümleme sekmesi:

Bölümleme sekmesi, Transformer aşamasına giriş yapıldığında gelen verilerin nasıl bölümlendiği veya toplandığı hakkında ayrıntıları belirtmenize olanak tanır. Ayrıca, verilerin girişe göre sıralanması gerektiğini belirtmenize de olanak tanır.

Varsayılan olarak Transformer aşaması, gelen verilerin bölümlenmesini korumaya veya işteki önceki aşamanın gerektirdiğine göre kendi bölümleme yöntemini kullanmaya çalışacaktır.

Bölümleme sekmesi ayrıca şunu belirtmenize izin verir: giriş bağlantısına gelen veriler sıralanmalıdır. Sıralama her zaman veri bölümleri içinde gerçekleştirilir. Aşama, gelen verileri bölümlendiriyorsa, sıralama, bölümlemeden sonra gerçekleşir. Aşama veri topluyorsa, sıralama toplamadan önce gerçekleşir. Sıralamanın kullanılabilirliği, seçilen bölümleme yöntemine bağlıdır.

  • Sıralama Yap. Bağlantıya gelen verilerin sıralanması gerektiğini belirtmek için bunu seçin. Sıralamanın yapılacağı sütunu veya sütunları seçin. Mevcut liste.
  • Kararlı. Önceden sıralanmış veri kümelerini korumak istiyorsanız bunu seçin. Bu varsayılandır.
  • Benzersiz. Birden çok kaydın aynı sıralama anahtarı değerlerine sahip olması durumunda yalnızca bir kaydın tutulacağını belirtmek için bunu seçin. Sabit sıralama da ayarlanmışsa, ilk kayıt korunur.

Sıralama Düzenini Korur:

Transformer aşamasına girilen satırların sıralandığını biliyorsanız ve sıralama düzenini korumak istiyorsanız bunu seçin.

Trafo aşaması çok önemli bir aşamadır ve DataStage işlerinde tasarım yaparken çok sık kullanırız. Aşamada mevcut olan çeşitli seçeneklerin yanı sıra yerel değişkenleri, çağrı rutinlerini ve dönüşümleri ve türevleri tanımlamak için mevcut seçenekler, bu aşamayı DataStage’deki mevcut aşamalarda benzersiz kılar.Source by Yogi Talakanti

Yeni Yazılar

WordPress Web Sitesi Oluşturma için Eksiksiz Çalışma Kılavuzu

admin

WordPress Tema Türleri

admin

WordPress Geliştirme Becerilerinizi Geliştirmenin Yolları

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı