Instagram 150 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Sosyal paylaşım platformların fotoğraf ve video paylaşım destekçisi Instagram 150 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Haziran ayı verilene bakıldığında 20 milyon aktif kullanıcıyı daha bünyesine katan Instagram, Şubat ayı verileri ise 100 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Aktif kullanıcı başarısını şüphesiz Facebook’a borçlu olduğu açıkça belli. Bildiğiniz gibi 2012 yılında Facebook’a satılmasıyla hızlı bir büyüme yakalayan Instagram, 2013’ün Haziran ayında uygulamasına eklediği 15 saniye video ekleme özelliği ile bu değişimin 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşmasında en büyük faktör olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram Hızla Yükseliyor

Instagram Hızla Yükseliyor

Elde edilen diğer verilere göre Instagram platformunun aktif kullanıcısının büyük bir bölümünü ABD ülkesi oluşturduğu belirtildi. Instagram uygulamasının en büyük rakibi olarak gösterilen Vine uygulaması ise sessiz sedasız büyümeye devam ediyor. Twitter’ın bünyesinde barınan Vine uygulaması en son verilere göre 40 milyon kullanıcıya sahip.

Editörden;

Geçtiğimiz günlerde sizlere Vine ve Instagram arasındaki farkları sıralamıştık. İsterseniz alttaki bağlantıya tıklayıp ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Vine ve Instagram Arasındaki Farklar

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status