Instagram 200 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Sahip

Oculus Rift, 2 Milyar Dolara Facebook’a satılmasıyla birlikte yapılan görüşmeler sonucu, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg mobil uygulamaların 1 milyar aylık kullanıcı seviyesine ulaştığını ve Instagram 200 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz 2013 yılının Haziran ayında 130 milyon kullanıcıya ulaşan kısa video ve fotoğraf paylaşma uygulaması yine 2013 yılının Eylül ayı içerisinde 150 milyon kullanıcı seviyesine ulaşarak 2013 yılının en hızlı büyüyen sosyal paylaşım platformu Instagram olmuştu.

Instagram Istatistikleri

Instagram Istatistikleri

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Oculus Rift’in satın alınmasının ardından yaptığı açıklamada Instagram’ın 200 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtti. Zuckerberg, 1 milyar dolar karşılığında satın aldığı Instagram hakkında, “Eğer kullanıcı sayısı 100 milyonu aşarsa iyi bir yatırım yapmış olacağız” yorumu. Instagram’ın bugün 200 milyon kullanıcı sayısını görünce doğrulanmış oldu.

Bunun yanı sıra Instagram üzerinde yüklenen fotoğraf sayılarında da büyük bir artışın yaşandığını Tumblr hesabından duyuruldu. Bugüne kadar Instagram üzerinde 20 milyar fotoğraf yüklendiği ve bu fotoğrafları yükleyen 50 milyon kullanıcı ise 6 ay önce Instagram ile tanıştığı belirtiliyor.

Şüphesiz 2013 yılının hızlıca büyüyen sosyal ağ platformu Instagram eğer böyle giderse 2014 yılı sonuna kadar 250 milyon kullanıcı seviyesini göreceğini söylebiliriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status