Instagram En Hızlı Büyüyen Sosyal Platform

Kullanıcın mobil platform üzerinde çektiği fotoğrafları paylaşmaya yarayan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, en hızlı büyüyen sosyal paylaşım platformu oldu. Ekim 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kurulan uygulama, kullanıcının çektiği fotoğraflara dijital filtre oluşturma özelliği sunuyordu.

Instagram-Rapor

Instagram En Hızlı Büyüyen Sosyal Platform

Çalışan sayısı 15’i geçmeyen Instagram’ı 2012 yılında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg 1 milyar dolara satın aldı. Bu satın almanın ardından yıldızı parlayan fotoğraf paylaşma uygulaması, fotoğraf paylaşımın yanı sıra kısa video paylaşma özelliğini de aktif etti.

Bununla sınırlı kalmayan Instagram bugün 200 milyonu aşkın aktif kullanıcı kitlesine ulaştı. Ayrıca Facebook’un çatısı altına giren uygulama her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak GlobalWebIndex’in yaptığı araştırmaya göre 2013 yılında Instagram en hızlı yükselen sosyal ağ oldu.

GlobalWebIndex 23 ülkeden 170 bin kullanıcı üzerinden yaptığı araştırmalar sonucu çıkan verilere göre Instagram yüzde 23 büyüme oranıyla en hızlı büyüyen sosyal platform oldu. Instagram’ı takip edenlerse Reddit yüzde 13, LinkedIn ise yüzde 9 büyüme oranıyla yer aldı.

Bir zamanların sosyal iletişim sitelerinden Myspace ise listede kayıpları oynamaya devam ediyor. Myspace’in yanı sıra YouTube ve Facebook’un yüzde 3’lük bir duraklama olduğu gözlerden kaçmıyor. Bakalım bu liste önümüzdeki yıl nasıl bir değişiklik gösterecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status