Instagram, İran’da Yasaklandı

Popüler kısa video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, İran’da yasaklandı. İran İnternet Suçları Komitesi tarafından alınan karar doğrultusunda yasaklanan WhatsApp’ın ardından Instagram’ın da yasaklanması kafalarda soru işareti yarattı.

WhatsApp’ın yasaklanma sebebi ise Facebook tarafından satın alınmasına bağlayan İran İnternet Suçları Komitesi, Amerikalı bir Siyonist tarafından alındığını öne sürerek yasaklamıştı. Bu yasağın üzerinden kısa bir süre sonra Instagram’ın yasaklanması yine akıllara Facebook tarafından sahipli olduğu için yasaklanıp yasaklanmadığı tartışmalar arasında.

Instagram Uygulama

Instagram, İran’da Yasak

Associated Press haber ajansına göre Instagram’ın yasaklanma sebebi olarak gizli tutulan bir davanın gerekçe gösterilip kapatıldığını belirtiyor. Mahkeme tarafından İran Telekomünikasyon Bakanlığı’na gönderilen mahkeme kararına rağmen, Tahran’da eşimin açık olduğu gelen haberler arasında.

İran’daki yasaklı siteler kervanına Facebook, Gmail, Youtube, Twitter gibi popüler sitelerin yanı sıra WhatsApp ve Instagram uygulamalarının da yasaklılar kervanına katılmış oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status