Instagram Reklamları Gözükmeye Başladı

Geçtiğimiz aylarda “Instagram’a reklam geliyor” konu başlığı ile duyurduğumuz yazımızda yeni gelişmeler yaşandı.  Yayınladığımız yazımızda ücretsiz fotoğraf paylaşım servisi Istangram, kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde reklam yerleştirme politikası üzerinde çalışmalar başladığını belirtmiştik. Yaşanan gelişmelerin ardından Instagram reklamları gözükmeye başladı. Instagram üzerindeki yayınlanan reklam şeklini aşağıda yayınlanan görselde inceleyebilirsiniz.

Beklenen Instagram Reklam Modeli

Beklenen Instagram Reklam Modeli

Bugün Instagram üzerinde paylaşılan resim ve videolar üzerinde marka reklamlarının görülmeye başlandı. Anlaşılan Instagram üzerinde reklam yerleştirmenin sona gelindiğini görüyoruz. Instagram üzerinde yayınlanan sponsor fotoğraf ve videoların fark edilebilmesi için yayınlanan reklam üzerinde, sponsor etiketi olduğu belirtilen simgeler yer alıyor.

Instagram kullanıcılarının tereddüt ettiği diğer bir konuysa, yayınlanan reklam içeriklerinde kendi fotoğraf ve videoların kullanılacağı. Bu durumun reklam politikasında söz konusu bile olmadığını Instagram blogunda açıklanmakta. Hatta söz konusu gösterilecek reklamlarda kullanıcının geri bildirim yapması için olanak sağlanıyor. Şuan için belirli marka ve kuruluşların yayınlanacağı reklamları an itibariyle görebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status