Instagram’a Reklam Geliyor

Fotoğraf paylaşım servisi Instagram’a reklam geliyor. 2010 yılında kurulan ücretsiz fotoğraf paylaşım servisi olan Instagram, Facebook’a satılmasının ardından popülerliğini iyice arttırmaya başladı. Bir süre önce gelen kısa video yükleme özelliği ile kullanıcılarından olumlu tepkiler alan Instagram bununla sınırlı kalmayıp web sayfaları için fotoğraf ve video embed özelliği getirmesiyle Instagram üzerindeki görseller web sitelerinde paylaşılmaya başladı.

Mark Zuckerberg’in Instagram Açıklaması

Mark Zuckerberg’in Instagram Açıklaması

Facebook’un satın almasıyla çıtayı hızlı yükselten Instagram yıllar sonra Facebook’un ilk halinin çizgisinde gider gibi yol almaya başlıyor. Hatırlarsanız Facebook ilk çıktığında uzun süre reklam almadan devam etti. Popülerliğini koruyan şirket ihtiyaçlarından dolayı reklam almak zorunda kaldı. Şimdi reklam sırası Instagram’a geldi. Aynı olaylar göz önüne alındığında, hatta Mark Zuckerberg son toplantısında Instagram için gelir kaynağının düşünüldüğünü bile bahsetti.

Mark Zuckerberg’in Instagram Açıklaması

(CEO)Kevin (Systrom) Instagram’ı bir iş modeli olarak inşa ettiğimizi hep belirtti. Zaman içerisinde ondan büyük bir kar elde etmeyi düşünüyoruz ancak şimdilik odaklanmamız gereken nokta Instagram’ın ayaklarını yere sağlam basması ve doğru vakit geldiğinde reklamları da düşünmeye başlayacağız.

Yapılan ifadelere bakılırsa Instagram için reklamın gelmesi an meselesi olduğu belli. Bakalım reklamlar hangi formatta kullanıcılara sunulacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status