Instagram’da Sahte Beğeni Virüsü

Sosyal paylaşım platformları şu aralar sahte hesap, sahte takipçi ve sahte beğeniler ile başı belada. Bu kervana son olarak, Instagram’da sahte beğeni virüsü dahil oldu. Yayılan haberlere göre Instagram üzerinde kullanılan Zeus isimli virüsün, kullanıcıların paylaşımlarındaki beğenileri arttırdığı söyleniyor.

Instagram'ın Başı Beğen Virüsüyle Belada

Instagram’ın Başı Beğen Virüsüyle Belada

Normalde kredi kartı bilgilerini ele geçirmek için kullanılan malware Zeus şu dönemlerde Instagram üzerinde sahte beğeni oluşturmak için kullanılıyor. Ayrıca Reuters’in haberine göre Instagram üzerinde beğeni toplayan içeriklerin çalıntı kredi kartlarından daha değerli olduğunu söylüyor. Bu demek oluyor ki sahte beğenilerin bilgisayar korsanları tarafından ayrı bir rant kapısı olmasını sağlıyor. Çünkü sahte beğeniler sanal ortamda bilgisayar korsanları tarafından belirli paketler halinde kullanıcılara satıldığı ve bu iş için piyasa oluşturulmuş durumda.

Uzun yıllardır bilgisayarlar için tehdit olan malware şu sıralar Instagram için gelir kapısı olması sosyal ağların ne kadar etkili olduğu gösterir vaziyette. Bakalım Instagram yönetimi bilgisayar korsanlarının gelir kapısı haline gelen Zeus isimli virüs hakkında ne gibi güvenlik önlemi alacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status