Intel, PasswordBox’ı Satın Aldı

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Intel, PasswordBox’ı satın aldı. Şifreleme yöntemi üzerinde çalışmalar sürdüren PasswordBox, bundan 2 yıl önce şifre yöneticisi projesi olarak teknoloji dünyasındaki yerini aldı. Bu süre boyunca kullanıcılarına güvenli şifre girişleri ve otomatik üretilen güvenli şifreler üretmek dışında, dijital ortamlardaki güvenliğini de sağlayan şirket, toplam 14 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

PasswordBox

PasswordBox

Merkezi Montral‘de olan PasswordBox’ın satın alma konusunda kendi web sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile resmileşti. Intel tarafından 6 milyon dolar karşılığında satın alınan şirket, bundan sonraki çalışma hayatını Intel’in servis ve hizmetlerinin daha güvenli olabilmesi için çaba sarf edecek. Gerçekleşen satın almanın ardından internet sitesi üzerinde yapılan açıklamada, bugünden itibaren PasswordBox’e kayıt olan tüm kullanıcılara ücretsiz abonelik hizmetinden faydalanacağı belirtiliyor.

Intel sayesinde artık ücretsiz abonelik hizmeti verecek olan PasswordBox isimli şifre yöneticisi şirketi hakkındaki düşüncelerinizi bize yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status