İnternet Kesintisi Hakkında Türk Telekom’dan Açıklama

Bugün Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi büyük bir tepkiye neden oldu. Yaklaşık 40 dakikalık kesintinin ardından TTNET müşteri hizmetlerine akın eden kullanıcılar kesinti hakkında bilgi alamadı. Bu durum karşısında kullanıcılar, internet erişiminin gelmesiyle servis sağlayıcısına olan tepkilerini sosyal ağlar üzerinde sürdürdü.

Yaşanan tepkilerin ardından sorunun Türk Telekom’un alt yapısından kaynaklandığı açıklanırken, Türkiye genelinde oluşan arızanın giderilmesiyle Türk Telekom yaşanan arıza nedeniyle basın açıklaması yaptı.

İnternet Kesintisi Hakkında Türk Telekom’dan Açıklama

Türk Telekom’un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlem sonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamanda çözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısının yurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Türk Telekomünikasyon A.Ş.

Yorumlar

  1. sinan 7 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status