İnternet Kotaları Artıyor

Kotalı internet kullanıcılarına müjde! İnternet kotaları artıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu yeni bir düzenlemeye giderek gelecek aybaşından itibaren internet paketlerine uygulanan adil kullanım kota sınırları hakkında yapacakları değişikliklerden haberdar etti.

Türk Telekom’un yeni DSL tarife paketlerini onaylayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, DSL tarifelerine iki yeni paketin eklenmesiyle beraber adil kullanım kotası da önemli bir oranda artırılmış oldu. Böylelikle en düşük internet kotası 50 GB olmuş oldu.

Yeni internet paketleri ise şunlar;

Yeni internet Paketleri

Yeni internet Paketleri

Yukarıda yayınlanan iki yeni paket 1 Mayıs tarihinden itibaren internet kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Böylelikle Adil Kullanım Kotalı paketle birlikte ilk defa 100 GB kota kullanıcıya sunulmuş olacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, yeni iki tarifenin yanı sıra Türkiye’deki internet kullanımına ait istatistikleri paylaşmayı da unutmadı.

Türkiye’deki İnternet Kullanımı

Ülkemizde 8.5 milyon kişi genişbant internet kullanıcısı, 24.5 milyon kişi ise mobil genişbant internet kullanıcısı ve toplam ülkemizde 33 milyon internet abonesi var. Bu istatistiklere göre ülkemizde % 74 oranında kullanıcı internete erişebiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status