İnternet Yasası Cumhurbaşkanı Tarafından Onaylandı

Son zamanlarda belirli çevreler tarafından sıkça eleştirilen ve ayrıca “Türkiye’de internete ayar çekiliyor” olarak da lanse edilen İnternet Yasası Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. İnternet üzerinde düzenlemeye gidilen yeni yasayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Macaristan gezisinden döner dönmez onayladığını mikroblog sitesi Twitter hesabı üzerinden takipçilerine duyurdu.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Gül, yeni internet yasası içerisindeki iki konuda sıkıntı gördüğünü belirterek bu iki maddenin tekrar gözden geçirileceğini belirterek, hükümetten ilgili maddeler hakkında düzeltmeler beklediğini Twitter üzerinden belirtti.

INTERNET YASASI

İnternet Yasası Onaylandı

Abdullah Gül’ün kaygıda bulunduğu iki madde ise şunlar; Trafik bilgisinin tutulması ve mahkeme kararı olmaksızın site kapatılması, bu iki maddenin yeniden gözden geçirilmesi için yarın meclis bir araya gelecek.

Her çevreden eleştirilere maruz kalan “internet yasası”  bakalım yarın mecliste hangi tartışmalara yol açacak. Birçok internet sitesini ilgilendirdiği gibi, bizim sitemiz http://www.ahmetceylan.com.tryi de ilgilendiren yeni internet yasası hakkında, yeni gelişmeleri tekrar sizlerle paylaşacağız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status