iOS 7 Hakkında Bilmeniz Gereken Beş Temel Özellikler

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 5S ve iPhone 5C adında iki yeni akıllı telefon tanıttı. Bu tanıtım çerçevesinde mobil ve tablet işletim sisteminin yepyeni sürümü olan iOS 7 Golden Master işletim sistemini resmi olarak görücüye çıkmış oldu. Yeni tasarlanmış görünümüyle oldukça şık görünüme sahip olan iOS 7, Kontrol Merkezi, iOS için AirDrop ve daha akıllı multitasking gibi yeni özelliklere sahip olarak geliyor.

iOS 7 Uygulamaları

iOS 7 Uygulamaları

Ayrıca sık kullanılan uygulamaları ile yeniden geliştirilmiş en güncel mobil işletim sistemi olan iOS 7 hakkında bilmeniz gereken beş temel özellikler sizlerle.

Tasarım

Bugüne kadar kullanılan tasarımları arkasına alan Apple, iOS 7 ile birlikte yeni bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Alışa kalınmış gölgeli uygulama ikonları yerini parlak ve derinliği olan ikonlara bırakmış. Ayrıca eski fontların yerine daha güzel ve büyük fontlar eklenmiş. Göze hitap eden bu değişiklikler iOS 7 için güzel bir tasarım kazandırmış oluyor.

Kontrol Merkezi

Sıkca kullanılan uygulamaların erişimleri iOS 7 ile çok pratik hale geldiğini belirtebiliriz. Hatta bu konuda Andorid sisteminden ödünç bile aldığını söylemek gerekebilir. Android sistemde yer alan aşağı doğru açılır menü artık iOS 7 sürümünde mevcut. Bu şekilde tek bir yerde toplanan uygulamalara tek dokunuşla erişebiliyoruz.

iTunes Radio

Apple iTunes radyo servisi ile iOS 7’li cihazlarda sosyal medyadaki en yeni şarkıları görüp takip ettirecek. Bununla da sınırlı kalmayıp ruh haline göre şarkılar bulup çalması iTunes Radio’nun diğer bir özelliği. Ayrıca her şey bununla bitmiş gibi gözükmüyor kişisel listenizi oluşturduğunuz radyo kanalı aracılığı ile başkalarına dinletebileceksiniz. Not olarak iTunes Radio Apple TV ile de kullanılabilir.

Kamera

İstediğiniz tüm çekim formatları iOS 7 ile birlikte elinizin altında. iOS 7 ile güç alan kamera fotoğraf, video, panorama ve kare pozları ile parmağınızın bir dokunuş ötesinde. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflara uygula bileceğiniz dokuz filtre sizleri bekliyor. Bununla da sınırlı kalmayıp çekiğiniz fotoğrafları ay, yıl olarak saklayabilirsiniz. En sevdiğiniz anları sevdiklerinizle iCloud aracılığı ile paylaşmayı unutmamak gerekir.

App Store

Eskiye rağmen en iyi değişikliklerden bir tanesi App Store için geldiğini diyebiliriz. Artık güncellemeler otomatik bir şekilde indiriliyor. Böylelikle can sıkıcı hale gelen bildirimlerden kurtulmuş oluyoruz.

iOS 7 Golden Master

iOS 7 Golden Master

iOS 7’i Ne Zaman Kullanacağız?

iOS 7 ile gelen değişikler bunlarla sınırlı kalmayıp birçok yenilikle kullanım kolaylığı getiren yepyeni sistem 18 Eylül tarihinde kullanıma çıkıyor. iPhone 4 ve üstü ayrıca iPad mini, iPad 2, üçüncü ve dördüncü nesil iPad ve beşinci nesil iPod touch’lar da iOS 7 sistemini kullanabilecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status