iOS 7’nin Kullanım Oranı Yükseliyor

Appe’lın 2013 yılının Eylül ayında iPhone 5s ve iPhone 5c modelleriyle sunduğu yeni mobil iletişim sistemi iOS 7’nin kullanım oranı yükseliyor. Yayınlandığı ilk günde bazı problemlerin meydana çıkarması ve alışılmışın dışarısına çıkarak yeni bir arayüz ile kullanıcısının karşısına çıkan iOS 7 işletim sistemi şu an itibariyle iOS cihazların yüzde 80’inde kurulu olduğu belirtildi.

iOS 7

iOS 7

Apple cephesinden Peter Oppenheimer tarafından verilen bilgilere göre iOS 7 işletim sisteminin kullanımı yükselişe çıktığı ve şu anda en popüler mobil işletim sistemi olduğunu söylüyor. Ayrıca her beş iOS cihaz kullanıcısının dördününün tercihi iOS 7 olduğunu sözlerine ekliyor.

Şu anda iOS cihazların yüzde 80’inde kurulu olan iOS 7’nin tutulmasına en büyük faktör olarak ise App Store mağazasındaki uygulamaların yeni işletim sistemine göre yapılmasının da etkisi olduğu aşikar. iOS 7’nin yükselişine karşı eski mobil işletim sistemi iOS 6 ise yüzde 17’lik kullanıma sahip. Diğer iOS yüklü cihazların yüzde 3’ü ise daha eski mobil işletim sistemi kullanıyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status