iOS 8.0.1 Güncellemesi Sorunlu Çıktı

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 8, iPhone 4S ve üstü cihazların kullanıma sunulmasının ardından çıkan sorunlar ve alınan ilk eleştiriler üzerine Apple, dün akşam 20:00 saatleri arasında iOS 8.0.1 güncellemesini yayınladı. Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte iOS 8 üzerinde yaşanan hataların önüne geçilmesi planlanıyordu. Ancak beklentiler istenildiği gibi gitmeyerek, yeni güncellemenin bazı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarda Touch ID’lerinin çalışmamasına ve hücresel bağlantının bağlanmamasına sebep olduğu ortaya çıktı.

iOS 8.0.1 Güncellemesi Sorunlu Çıktı

Yeni modellerde yaşanan bu sorunun ardından Apple, iOS 8.0.1 güncellemesini yarıda keserek, güncellemeyi tamamen kaldırdı. Bu olayın ardından Apple, iTunes aracılığı ile gönderilen adımları adımları takip ederek iOS 8.0 sürümüne geri dönebileceklerini belirtti.

iOS 8

iOS 8 sürümüne geri dönmek için yapmanız gereken ilk şey, iCloud ayarlarından iPhone’umu Bul özelliğini kapatmak. Sonra telefonu bilgisayara bağlayıp iTunes’u açmak. Bu adımların sonunda ise, iTunes ile telefonunuz yedekleyip, cihazınıza uygun iOS 8.0 IPSW dosyasını seçerek telefonu güncellemek. Eğer iPhone 6 veya iPhone 6 Plus sahibi değilseniz ve yukarıdaki sorunları iPhone cihazlarınızda yaşamıyorsanız bu işlemleri yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bir kaç gün içerisinde iOS 8.0.2 güncellemesi yayınlanacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status