iOS Emoji Kullanımı Resimli Anlatım

iOS kullanıcılarının en çok merak ettikleri özelliklerinden bir tanesi olan emoji klavye özelliğini sizlere nasıl aktifleştirebileceğinizi resimli olarak göstereceğiz. Peki emoji nedir? Mesajlarda, e-postalarda ve benzeri ögelerde kullanılan özel bir resim ve yüz ifadesi simgelerinden oluşan bu sete emoji diyoruz.

iOS Emoji Kullanımı Resimli Anlatım

iOS kullanıcıları birbirinden farklı yüzlerce emoji suratlarına sahip klavye ayarını aktifleştirerek bunlara sahip olabilir. Öncelikle iOS cihazlarınızda emoji klavyesini etkinleştirmek için aşağıdaki görseller yardımıyla rakam verilmiş adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

1- Ayarlar > 2- Genel > 3- Klavye

iOS Emoji Etkinlestirme 1

iOS Emoji Etkinlestirme 1

4- Klavyeler > 5- Yeni Klavye Ekle > 6- Emoji

iOS Emoji Etkinlestirme 2

iOS Emoji Etkinlestirme 2

Yukarıdaki adımların ardından Emoji etkinleştirmiş olur ve boşluk çubuğunun soluna dünya simgesi oluştuğunu fark etmiş olursunuz. Bu aşamadan sonra dünya simgesine dokunarak emoji klavyesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Emoji klavyesinin açıldığında sadece yüz ifadelerin yanı sıra farklı emoji temalarında kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz. Yer alan emoji temaları arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca sık kullandığınız ve son kullandığınız emoji ikonlarına dünya simgesinin yanındaki saat simgesinden ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

iOS Emoji Etkinlestirme 3

iOS Emoji Etkinlestirme 3

Fakat Apple kullanıcılarına yinede hatırlatmak isteriz emoji simgeleri iOS harici aygıtlarda farklı olarak gözükebilir.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status