iPad Air Vodafone Mağazasında infilak Etti

Apple’ın yeni teknoloji ürünü iPad Air Vodafone mağazasında infilak etti. Dailymail gazetesinin haberine göre, Avustralya’da gerçekleşen olayda Apple’ın son gözdesi iPad Air mağaza standında alev aldı. Vodafone mağazasında bulunan cihazın içerisinden cızırtı ve yanık kokusunun gelmesiyle birlikte mağaza yetkilileri tarafından içerisi boşaltıldı.

iPad Air İnfilak Etti

iPad Air İnfilak Etti

İçerinin boşaltılmasının ardından kısa bir süre sonra iPad Air infilak etti. Patlamanın meydana geldiği sırada içerinin boşaltılmış olmasıyla şans eseri üzücü bir olay yaşanmadı. Herhangi bir yaralanmanın da söz konusu olmadığını belirten Vodafone yetkilisi, patlamanın şarj bağlantısından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Patlamanın ardından gözlerin çevrildiği Apple’dan olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak şirket temsilcilerinden yaşanan patlama ile ilgili incelemede bulunmak için Avustralya’nın Sidney kentinde bulunan Vodafone mağazasına gittiği belirtiliyor.

Editörden;

Yaşanan patlamanın ilk kez olmadığı daha öncede alev alan iPhone cihazların haberleri çıkmıştı. Karışımıza çıkan bu hususlara karşı Apple tarafından yapılan açıklamalarda orijinal veya Apple’ın önermediği şarj cihazlarını kesinlikle kullanmamaları hakkında bilgilendirme yapılmıştı. Tekrar bizde sizlere buradan bir uyarıda bulunarak hiçbir cihazınıza yetkili firma tarafından önerilmeyen cihaz kullanmamanız. Aksi takdirde böyle bir sorunla karşılaştığınızda ürününüz garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

Yorumlar

  1. Halil 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status