iPad Uyumlu ilk Oyun Kumandası

Tüketici Elektronik Fuarı (CES) 2014 kapılarını açmasıyla birlikte teknolojinin önde gelen firmaları fuar kapsamında ürünlerini tanıtmaya başlamış durumda. Bunlardan bir tanesi ise bugün tanıtımını gerçekleştirdiği ürünle dikkatleri üzerine çekti. PC platformu için geliştirdiği oyun aksesuarlarıyla tanılan SteelSeries, iPad uyumlu ilk oyun kumandası ile tüketicinin karşına çıktı.

Apple’ın mobil cihazlar için geliştirdiği iOS 7 ile gelen ilk özelliklerden bir tanesi olan oyun kumandası desteği, iPad için ilk meyvesini vermiş oldu. iOS 7 ile gelen MFi Game kontrol özelliği iPhone ve iPad cihazlar için oyun kontrolcüleri tam uyumlu bağlantı sağlamış oldu.

Stratus Oyun Kolu

Stratus Oyun Kolu

İlk olarak Logitech ve Moga’nın iPhone cihazlar için geliştirdiği oyun kontrolcüsü tüketiciye sunulmuştu. Fakat kullanıcıları pek arzulamaması sebebiyle üretici firmalar iPad için sessiz kalmıştı. Bu alanda boşluğu fark eden PC oyun aksesuar üreticisi SteelSeries, Stratus adını verdiği kablosuz Gamepad’ı iPad kullanıcılarına sundu.

Stratus iPad Oyun Kolu

Stratus iPad Oyun Kolu

Stratus oyun konsolunun Logitech ve Moga’nın oyun kollarından ayıran özelliği ise, cihazlardan bağımsız şekilde elde kullanılıyor. SteelSeries geliştirdiği oyun kumandası hakkında merak edilen sorudan bir tanesi, cihazın kaç oyun kolu destekleyeceği.  SteelSeries açıklamasına göre cihazın dört adet oyun konsolunu desteklediğini belirtti. SteelSeries tarafından üretilen Stratus’un diğer bir merak edilen yanıysa pil ömrünün süresiydi. Stratus’un bataryası ise 10 saat sürüyor. 99 dolar fiyata sahip olan Stratus’un ne zaman satışa sürüleceği henüz bilinmiyor.

SteelSeries Stratus

SteelSeries Stratus

iPad İçin Geliştirilen Stratus’un Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status