iPhone 6’nın Pil Ömrü Merak Ediliyor

Apple tarafından bu yıl sonlarına doğru muhtemelen tanıtılması beklenen iPhone 6’nın pil ömrü merak ediliyor. iPhone 6‘nın bataryası hakkında gelen söylentilere göre yine iPhone kullanıcıları hayal kırıklığına uğrayacak gibi. Zira son çıkan söylentilere göre 4.7 inç boyuta sahip olacak iPhone 6’nın batarya gücü 1800 mAh ve ya 1900 mAh gücünde olacağı söyleniyor. Apple’ın son tanıttığı 4 inç ekrana sahip iPhone 5S modelin ise batarya gücü 1570 mAh olunca bu modelin pil gücü kullanıcı için düşük kalıyor.

iPhone6

iPhone 6

Apple, 2013 yılında tanıttığı iki model telefon gibi bu yılda iki telefon tanıtması tahmin edilirken diğer tanıtacağı 5.5 inç erkan boyutan sahip olacak olan iPhone Air ve ya 6’nın da 2500 mAh pile sahip olacağı iddia ediliyor. Eğer bu söylentiler olurda doğru çıkarsa Apple, iPhone kullanıcılarını pil ömrü konusunda tekrar hayal kırıklığına uğratmış olacak.

Çünkü son dönemlerde satışa sunulan 5.7 inç ekran boyutuna sahip olan LG G 3’ün bataryası 3000 mAh ve bu sene tanıtan Samsung Galaxy Note 3’ün de bataryası 3200 mAh pil gücüne sahip olurken Apple’ın yeni cihazlarının bunların yanında düşük kalması tepkilere neden olacak. Hatta son günlerde Samsung tarafından aşağıda yayınlanan Galaxy S5 reklam tanıtım videosunda olduğu gibi iPhone’ların prize bağlı bir telefon olduğu vurgusu yapılarak, rakip şirketlerin alaycı tavırlarının devam etmesi kaçınılmaz olacak.

Samsung, Galaxy S5 reklamıyla iPhone’la alay etti video;

Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorunlarından temelini oluşturan batarya sorunu bakalım iPhone 6 modelinde çözülecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status