iPhone 7 Yaşına Girdi

Apple tarafından tasarlanan ve üretilen içeriğinde birçok özelliğin yer aldığı akıllı telefon kategorisinde vazgeçilmez olarak lanse edilen iPhone 7 yaşına girdi. İlk olarak 9 Ocak 2007 yılında şirketin efsanevi kurucularından ve duayen isim Steve Jops tarafından geliştirilen alüminyum-plastik kasa tipine sahip iPhone 2G (iPhone) ile karşımıza 29 Haziran 2007 yılında çıkmıştı. Şirket, ilk model dokunmatik ekran olarak o günün şartlarında devrim niteliğinde bir ilk gerçekleştirecek o günün şartlarında bugünün yeni iPhone modellerinin gelişmesine vesile olarak yeni bir dönemin başlamasına öncü olmuştu.

İlk iPhone

İlk iPhone

Tek çekirdek 412 MHz, 128 MB RAM, 3.5 inç kapasitif ekran ve 2 megapiksel arka kamera ile bugünün şartlarına göre mütevazı bir özelliği sahip olan ilk iPhone’da ne ön kamera ne de bugün binlerce uygulamaya eriştiğimiz App Store mağazası bulunuyordu. Günümüze iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C’den oluşan sekiz farklı modelle karşımıza çıkan Apple, ortalama her yıl bir ürün çıkardığı gözlemleniyor.

iPhone cihazlarının en yenisi olarak tabir edeceğimiz iPhone 5S modeli 64 bitlik Apple A7 işlemci, parmak izi okuyucu ve çift LED flaş ile ilave edilerek şuan günümüzde yer alan en yeni ve en iyi iPhone modeli olarak piyasada yer almakta. Ortalama her yıl yenilenen bir iPhone modeli ile karşımıza çıkan Apple, yedinci yıl şerefine önümüzdeki aylarda tanıtılmasını merakla beklediğimiz iPhone 6 modeli ile bakalım neler sunacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status