İstanbul Uzantılı Alan Adı Dönemi Başlıyor

ICAAN ve BTK arasında yapılan anlaşmanın sonunda internette İstanbul uzantılı alan adı dönemi başlıyor. 2012 yılında alan adı için başvurulan şehrimizin başvurusu olumlu olarak sonuçlandı. Başvuru sonucu yapılan anlaşma İstanbul’da düzenlenen toplantı ile resmi olarak imzalanmasının ardından İstanbul’un internet üzerindeki alan adları “.istanbul” ve “.ist” uzantıları olarak kabul edildi.

istanbul alan adlari imza toreni

.ist .istanbul Alan Adları Sözleşme İmza Töreni

İnternet’te “.ist” ve “.istanbul” alan adlarının kullanımı için İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İnternet Tahsisli Adları ve Sayıları Kurumu (ICAAN) Üst Yöneticisi Fadi Chehade ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer’in katılımıyla imzalanan anlaşmanın ardından, Berlin ve Londra’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da alan adına sahip olan şehirler arasındaki yerini almış oldu.

Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan “.istanbul” ve “.ist” uzantılı alan adlarının tüm satış hakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin elinde olacak. İstanbul uzantılı alan adlarının fiyatı ve hangi şartlarda satışa sürüleceği hakkında bilgiler ise önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status